TRANSLATE

wtorek, 5 marca 2013

4. Miłość i przyjaźń

Miłość

Wybrałam trudny temat, wiem, ale powiem Wam, co ja o tym sądzę.
Po pierwsze zgadzam się ze stwierdzeniem, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa.
Po drugie uważam, że mężczyźni to istoty tępe, ponieważ, jak nie powie się im nic wprost, to się nie domyślą.
Miłość nie istnieje, jest zauroczenie, zakochanie, a potem przyzwyczajenie, strach przed zmianą.
Każdy kogo znam i jest w związku, mówi, że to trudne, przez częste kłótnie i niedopowiedzenia.
Ja osobiście nigdy nie wybaczam dwóch rzeczy, a mianowicie kłamstwa (poważnego) i zdrady.
Ktoś kto raz zdradził, zrobi to i drugi, ponieważ pokazuje, że jest słaby i ulega pokusom.
Nie wierzę też w stwierdzenie, że jeżeli nam z nikim nie wychodzi to oznacza to, że spotkamy jeszcze osobę, która nam to wynagrodzi. I nie mówię tego, ponieważ nie mam powodzenia i nikt mnie nie chce. Jak zobaczę kogo,ś to liczy się dla mnie pierwsze wrażenie, jakie na mnie wywrze. Nie chodzi o wygląd, lecz charakter, sposób bycia, zachowanie. Owszem z charakterem nie chodzimy po ulicy, ale bardziej wartościowi są chłopcy przeciętni ze świetną duszą, niż przystojni i puści. Tak, mam swój ideał, ale nie dlatego odrzucam ludzi. Sądzę, że to przez to, że wybieram złe osoby, o których myślę przed snem, a nie potrafię się później przestawić... może macie tak samo?


Przyjaźń

Najważniejszą więzią między ludźmi jest przyjaźń. Opiera się ona na bezwzględnym zaufaniu, wybaczaniu sobie, bronieniu siebie w każdej sytuacji, bez względu na to, co druga osoba zrobi. Trzeba jednak pamiętać, że są granice i nie można dać się wykorzystywać. Najgorsze są przyjaciółki, które mają więcej niż jedną ekipę. Jeżeli przy Tobie obgadują tamtych to pewnie Ciebie, gdy są w ich towarzystwie. Taką znajomość powinno się zerwać, bo jest toksyczna i przez to można na zawsze nabrać dystansu do ludzi, stworzyć sobie mur nie do przebicia i cierpieć później na samotność.

Najlepsze w przyjaźni są wspólnie spędzone noce. Kiedy można powiedzieć wszystko, co przyjdzie na myśl, nie bać się konsekwencji i tego, że przyjaciółka nas osądzi, albo wyśmieje. Powinno się pamiętać, że kłamstwo, którego się dopuścimy zawsze wyjdzie na jaw prędzej, czy później. Każdego dnia tworzymy wspólnie wspomnienia, nie żyjmy przeszłością, tylko tym co teraz. CARPE DIEM, chwytajmy dzień, chwilę, bo wszystko jest ulotne i nie raz pęka szybko, jak bańka mydlana, nie pozostawiając po sobie żadnego śladu, oprócz blizny na naszym sercu.

Nie przejmujmy się opinią innych, żyjmy wyłącznie dla samych siebie i dbajmy tylko o opinię ludzi, na których nam zależy i którzy nas nie opuszczą, gdy nadejdzie w naszym życiu trudniejszy okres. Jeżeli macie przyjaciela, który spełnia te wszystkie warunki to wiedzcie, że zdobyliście prawdiwy skarb, którego nie wypuszczajcie z rąk!

Fałszywi przyjaciele- są na pozór idealni, wspierają nas, chwalą za wszystko, tulą i wysyłają cudne posty na fb. Trudno zauważyć co płynie z serca, a co jest na pokaz. Nie możemy ufać komuś, kto dba wyłącznie o swoje dobro. Prawdziwa przyjaciółka woli, żebyś to Ty była szczęśliwa, nawet jakby wiązało się to z tym, że sama będzie płakała po nocach. Cieszmy się swoim szczęściem, a nie zabierajmy je, żeby mieć go więcej, bo sprawi to, że stracimy wszystko!

Jeżeli chcielibyście pogadać, poradzić się, piszcie komentarze, chętnie pomożemy, po to tu jesteśmy, chcemy widzieć uśmiech na twarzach ludzi, których spotykamy na ulicy i jak tylko potrafimy naprawiać ten zepsuty, dwulicowy świat :)

zdjęcia moje i Cziki oraz parę odnośnie tematu :DSENIORITA :*2 komentarze:

  1. oby wasza przyjaźń trwała wiecznie :) ja niestety nie mam przyjaciółki;/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. dziękujemy ślicznie ;* może poszukaj :D na prawdę warto mieć przy sobie zaufaną osobę

      Usuń